Posted on: 12. Juli 2020 Posted by: admin Comments: 0

Zwiększa się płynność na Bitcoin Perpetuals Exchange FTX
W 2008 roku, kiedy rozpoczęła się Wielka Recesja, wzrosła niska ujemna stopa procentowa i Bitcoin. Banki centralne zdecydowały się na prowadzenie większej liczby polityk finansowych w celu ograniczenia skutków recesji.

Obecnie, aby zapewnić stabilność makroekonomii i pobudzić wzrost gospodarczy, banki centralne różnych krajów stopniowo obniżają polityczne stopy procentowe. Stopy procentowe są obecnie ujemne w większości części Europy i Japonii. Oznacza to, że banki centralne płacą bankom za pożyczanie pieniędzy.

Jednak przez długi czas Bitcoin Bull i weteran Wall Street mówili, że stopy procentowe mogą spaść poniżej 0%, co będzie dużym impulsem dla rynku kryptograficznego.

Obligacje skarbowe mogą nadal być ujemne
Raoul Pal, były szef sprzedaży funduszu hedgingowego Goldman Sachs, podzielił się wykresem, aby podkreślić, że obligacje skarbowe mogą w odpowiednim czasie spaść nieco niżej i osiągnąć poziom ujemny.

 

Wykres wskazywał, że w najbliższych miesiącach i latach 10-letni fundusz skarbowy nadal będzie zmierzał do poziomu 0%. Pokazuje on rentowność obligacji w makro spadku, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch dekad spadła ona do predykcyjnego kanału malejącego.

Negatywna stopa zwrotu będzie pierwszą w historii

Skarbiec o wysokiej dojrzałości nigdy w historii Stanów Zjednoczonych nie był negatywny. Jeśli tak się stanie, zgodnie z przewidywaniami ekspertów finansowych, to będzie to pierwszy raz. W tym przypadku, wiele osób zwróci się do Bitcoin i innych krypto walut jako bezpieczna przystań. Analityk stwierdził, że rynek Bitcoinów będzie w związku z tym niezwykle byczy.

Cameron Winklevoss z Gemini skomentowała również istniejące już obligacje o ujemnej rentowności na całym świecie. „17 bilionów dolarów znajduje się obecnie w ujemnych obligacjach odsetkowych. 17 trylionów powodów, dla których powinieneś posiadać Bitcoin.“ Powiedział.

 

Powiedział, że równość gwałtownie spadnie w obecnym świecie, w którym obfitują ujemne stopy procentowe. Aby jeszcze bardziej podkreślić swój punkt, zacytował efekt Cantillion, który stwierdza, że druk prowadzi do dramatycznej nierówności, koncepcja dominująca wśród inwestorów/ekonomistówbertarnych.

H stwierdził również, że wiele osób zwróci się ku jedynemu logicznemu rozwiązaniu, które nadal ma swoją stabilność. W tym przypadku nie będą patrzeć poza Bitcoin System.

Paul Tudor Jones, znany inwestor z Wall Street, również potwierdził przekonanie, że Bitcoin może stać się Świętym Graalem i bezpieczniejszą opcją inwestycyjną, ponieważ gospodarki światowe rozpadają się z papierową walutą jako prawnym środkiem płatniczym.

Wcześniej powiedział, że w obecnym świecie bardzo łatwej polityki pieniężnej, Bitcoin stał się „najszybszym koniem w wyścigu“.